VII (ХІV) з’їзду Асоціації стоматологів України «Стоматологія в Україні»

      Асоціація стоматологів України потужна і дійова національна організація, яка об’єднує в своїх рядах лікарів – стоматологів України для всестороннього впливу на їх професійну діяльність, захисту інтересів, створення належних умов для навчання та роботи, представлення інтересів лікарів – стоматологів України як в державі, так і на міжнародній арені.
21 жовтня 2016 року відбулися відкриття та плідна робота VII(ХІV) з’їзду Асоціації стоматологів України «Стоматологія в Україні». Ця визначна подія для всієї стоматологічної спільноти ставить метою визначення шляхів подальшого розвитку стоматології в Україні. Організатори заходу мали на мету привернути увагу медичних та наукових працівників до проблем стоматології як у галузі освіти , науки так і  практики, пов’язаних з реформуванням галузі, визначення шляхів реформування стоматології в Україні, питань допомоги та підтримки стоматологів в зоні АТО. Делегація Сумської області на з’їзді  була представлена 14 –ю кращими представниками стоматологічної галузі.
Перед 219 делегатами з’їзду Президент Асоціації стоматологів України  Мирон Угрин звітував про діяльність АСУ. Він відзначив, що  непростий для України час загострив всі негаразди в медицині та, зокрема, в стоматології. Асоціація стоматологів України повинна взяти участь в розробці оптимальної моделі стоматологічної допомоги в Україні, пріоритетом якої була би профілактика стоматологічних захворювань, гарантія надання стоматологічної допомоги дітям та підліткам зі 100% охопленням обстеженням та лікуванням. Наша першочергова мета – значно зменшити відсоток стоматологічних захворювань в осіб молодого віку. З приводу цього Асоціація плідно співпрацює з Комітетом з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, Мирон Угрин 16 грудня 2015 року брав участь в парламентських слуханнях «Про реформу охорони здоров’я в Україні» та запропонував переглянути економічні засади надання стоматологічної допомоги, а саме забезпечити фінансування конкретного пацієнта, впровадити страхову медицину.
Налагоджена співпраця з Міністерством оборони України, завдяки чому було відкрито понад 10 стаціонарних стоматологічних кабінетів на військових полігонах і в зону   АТО передано 8 пересувних стоматологічних кабінетів.
Асоціація стоматологів України  брала активну участь в нормотворчому процесі . Завдяки її зусиллям МОЗ України розпочало роботу над законопроектом ліцензування професійної діяльності лікарів.
14 вересня 2016 року підписаний Меморандум про співпрацю з Національною академією медичних наук, що дасть змогу безперервної освіти стоматолога, підвищенню вимог до спеціалізації, забезпечення для студентів стоматологічних факультетів умов для виконання навчальної програми, особливо стосовно практичних навичок.
Асоціація стоматологів України активно приймала участь в міжнародній діяльності: 22 -25 вересня 2015 року  - у Всесвітньому Стоматологічному Конгресі  FDI в Бангкоку;24 -25 червня 2016 року    в Сопоті відбулася XV наукова конференція  «Оклязія – Естетика – Функція – Протетика – Ортодонтія- Хірургія»; 7 -10 жовтня 2016 року в Познані проводився Конгрес FDI, на якому один день був присвячений  українській стоматології.
Протягом двох років за участі Асоціації стоматологів України відбулося ще багато заходів, наприклад,  День стоматологічного здоров’я 20 березня 2015 року в м.Одеса; 3 Національний український Конгрес 20 жовтня 2015 року в м. Києві; Всеукраїнська науково – практична конференція «Комплексний підхід до реабілітації стоматологічних хворих» 15 -16 травня 2015 року в м. Запоріжжя» та багато інших.    Мирон Угрин зазначив, що      20 жовтня 2016 року в м. Львові в рамках VII(ХІV) з’їзду Асоціації стоматологів України проходила науково – практична конференція «Стандарти стоматологічної допомоги – реалії практики та перспективи впровадження» та тематичні симпозіуми, присвячені актуальним питанням стоматології,  а  21 жовтня 2016 року відбувся симпозіум молодих вчених та лікарів «Сучасні технології діагностики, лікування та профілактики основних стоматологічних захворювань».
На з’їзді відбулися вибори президента АСУ, згідно Статуту Асоціації стоматологів України. Було запропоновано 2 кандидатури:  Мирона Угрина та генерального секретаря АСУ Ірини Мазур. Після голосування з відривом у 29 голосів перемогу одержала Ірина Мазур та виступила зі своєю Програмою розвитку АСУ, яка складається з наступних позицій:
- Удосконалення законодавчої бази, а саме створення Протоколів лікування стоматологічних захворювань враховуючи Міжнародні класифікації, налагодження системи управління шляхом рекомендательних листів щодо професійної діяльності стоматологів;
-  Розвиток освіти та науки – додипломна та післядипломна освіта, використання новітніх технологій;
-   Підвищення ролі осередків та їх залучення до підготовки рішень АСУ;
-  Продовження  комунікації (зв’язок з міжнародними організаціями, громадськістю) ;
-   Об’єднавча роль АСУ, що дозволить від дій перейти до результату.
Ірина Мазур   запевнила присутніх, зо буде намагатись створити єдиний медичний професійний простір, де голос кожного стоматолога України буде почутий.
На з’їзді була відзначена потужність Сумського обласного осередку АСУ, який нараховує 493 члена і його вплив на прийняття рішень Асоціації стоматологів України завдяки плідним зусиллям його лідера – Володимира Савченка. За вірне служіння стоматології, її постійний розвиток в області  головний стоматолог Сумської області, голова Сумського обласного осередку Асоціації стоматологів України Володимир Савченко був нагороджений Подякою АСУ  за активну роботу та виказав надію, що і надалі буде реалізовувати в дію реформування стоматології на благо наших пацієнтів та повноцінної роботи кожного стоматолога в області.

Секретар Сумського осередку
Асоціації стоматологів України                                                Галина Смірнова
Изображение 126

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.