Обласна конференція «Актуальні питання ортопедії та ортодонтії»

13.05.2016 року була проведена обласна конференція «Актуальні питання ортопедії та ортодонтії», на якій були присутні ортопеди та ортодонти стоматологічних поліклінік та стоматологічних відділень районних лікарень.

З вступним словом виступив обласний ортопед Воєвський Олександр Михайлович та зазначив, що в І кварталі 2016року мережа ортодонтичної служби залишається без змін і складається з 23 ортопедичних кабінетів та 10 ортопедичних відділень, в яких працює 38 лікарів – стоматологів ортопедів (41 на 01.01.2015року). Забезпеченість стоматологами – ортопедами на 10000 населення  складає 0,6 і дорівнює показнику по Україні за 2014рік. Нижче за обласний показник вона в Конотопському(0,2), Охтирському(0,3) районах. В Роменському, Кролевецькому, Глухівському, Шосткінському районах та м. Суми показник забезпеченості перевищує обласний. Доступність зубного протезування, або кількість осіб, які отримали зубні протези в розрахунку на І00 осіб дорослого населення по області складає 1,5(показник по Україні за 2013рік 1,1).

Доступність зубного протезування недостатня в Сумському(0,3), Буринському (0,7), Недригайлівському(0,5) районах.

Актуальність конференції обумовлена тим, що сьогодення вимагає впровадження новітніх технологій в ортопедичне лікування, насамперед косметичного протезування , імплантацію та відновлення не тільки втрачених зубів , а і функцій.

Воєвський О.М. ознайомив присутніх з доповіддю «Ортопедична реабілітація дентальними імплантами», підкреслив, що імплантація зубів – це практично ідеальна технологія по відновленню втрачених зубів як в естетичному так і в функціональному плані. Імпланти мають гарні якісні та функціональні характеристики, а головне біосумісність за рахунок матеріалів, з яких вони виготовляються (наприклад, титан). Доповідач надав алгоритм установки імплантів як при достатній кількості кісткової тканини так і при її дефіциті(проводиться пересадка кісткової тканини.). Також Воєвський О.М. зупинився на експрес імплантації, яка можлива тільки одразу після видалення зубу, а також підкреслив, що не можна забувати про протипоказання що до проведення імплантації. Вона не проводиться у хворих на цукровий діабет, злоякісні пухлини, хвороби крові, туберкульоз, а також дітям до 16 років.

Лікар – ортодонт Сумської ОКСП Максименко Артур Євгеньєвич в своїй доповіді «Застосування лицьової дуги в ортопедичній практиці»  зауважив, що зубопротезні реставрації не враховують топографо – анатомічні особливості обличчя та індивідуальні особливості руху нижньої щелепи, який залежить від форми зубів та скронє –  щелепного суглобу. Використання лицьової дуги дозволяє зробити зубні протези максимально наближені до природніх зубів та відновити функцію на 100/%.Доповідач розповів будову лицьової дуги та роботу з нею.

Обласний ортодонт Галич Людмила Вікторівна визначила важливу проблему в доповіді «Комплексне лікування дітей з вродженими вадами щелепно – лицьової ділянки». вона надала етіологічні чинники виникнення даної патології та класифікацію вроджених вад щелепно – лицьової ділянки. Вона підкреслила, що для кожного виду вроджених вад характерні свої морфологічні, функціональні та естетичні порушення. Усунення дефектів щелепно – лицьової ділянки повинно бути комплексним і включати хірургічне, ортодонтичне лікування, а також підвищення імунітету та заняття з логопедом та психологом. Тільки комплексне лікування підвищить якість життя дітям з даною патологією.

Лікар – ортодонт Охтирської стоматологічної поліклініки  Оксьом Ірина Вікторівна виступила з доповіддю «Лікування зубо – щелепних аномалій з видаленням постійних зубів в практиці ортодонтів». Виступ актуальний тому, що кількість дітей зі скупченістю зубів, яким необхідно видаляти постійні зуби  під час ортодонтичного лікування зростає. Причиною цього є неправильне жування, вживання м’якої їжі, спадковість. Оксьом Ірина Вікторівна навела клінічні приклади зі своєї практиці лікування дітей з даною патологією

В завершенні конференції присутні обмінювались думками та  були підведені підсумки роботи .

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.